Грижата за миглите у дома и защо тя е от значение?
Колко често се мият миглите и как да ги поддържаме?
Всъщност грижата, която полагаме вкъщи е от изключителна важност. Колко дълго ще се радваме на красивите си екстеншъни се определя именно от това дали ще се погрижим правилно за тях. Винаги казвам на клиентите си, че издръжливостта и красотата на екстеншъните им е наша колективна работа - 50% зависи от мен, но другите 50% зависят от тях самите.
Здравите мигли са чистите мигли.
В началото, когато лаш индустрията започва да набира популярност абсолютно погрешно се е смятало, че колкото по-малко пипаме екстеншъните си, толкова по-дълъг ще е живота им. За щастие този мит е отдавна забравен. Всъщност на практика е точно обратното. Колкото по-чисти поддрържаме своите мигли, толкова по-здрави ще са те, и толкова повече миглички ще имаме докато дойде време за поддръжка. На пръв поглед звучи съвсем логично нали? Нека да разясним защо е така.
Когато не мием миглите редовно и правилно, по тях започва да се натрупват мръсотия, мъртви клетки, както и остатъци от грим. Освен, че по този начин се създава страхотна среда за развитие на бактерии, тези натрупвания скъсяват живота на лепилото. Под действието на натрупаната мръсотия и остатъците от грим, спойката на екстеншъните към вашите натурални мигли отслабва и губи своята еластичност, което може да предизвикат преждевременно падане на екстеншъните. Ето защо поддържайки чисти миглите си, вие всъщност ще удължите живота на екстеншъните.
Както обаче споменах по-горе, натрупаните отстатъци крият други рискове, далеч по-неприятни от просто малко повече опадали екстеншъни.
Когато допуснем натрупване на мъртви клетки, себум и остатъци от грим, ние създаваме условия за развитие на възпалителни процеси и бактериални инфекции. Едно от най-често срещаните състояния е блефаритът. Той е изключително коварно заболяване, което засяга клепачният ръб. Освен, че предизвиква ужасен дискомфорт, той е доста опасен и силно заразен. При блефарид или най-малко съмнение за друг възпалителен процес е наложително незабавно да се консултирате с лекар.
Златното правило - "Мийте миглите си всеки ден".
Най-сигурният начин да си спестим неприятни преживявания и възпаления е като поддържаме перфектна хигиена. Миглите трябва да се почистват старателно и да се мият ежедневно с подходящи измивни продукти, като спазвате всички указания и препоръки на вашият лашмейкър.
Колко често трябва да миете своите мигли?
Винаги препоръчвам на моите клиентки да мият своите мигли сутрин и вечер. Като вечер е задължително да използват измивна пяна.
Необходимо е да миете миглите с пяна и след: спортни тренировки, плуване в басейн, посещение на плажа. Това се налага, тъй като при тези дейности често се натрупва хлор, сол, пот или масла върху кожата и миглите. Тук трябва да отбележа, че през летните месеци е важно да използвате слънцезащита, която не съдържа масла.